10 mięsnych porad, które warto znać

1. Befsztyk natrzyj pieprzem i solą, a następnie skrop go kilkoma kroplami oliwy z oliwek. Dzięki temu mięso nabierze delikatnego smaku.

2. Upieczona cielęcina po przekrojeniu będzie biała, jeśli przed włożeniem jej do piekarnika sparzysz ją gorącą wodą i osuszysz ręcznikiem papierowym.

3. Mięso, w szczególności drobiowe, które zamierzasz smażyć lub podsmażyć, po umyciu osusz. Dzięki temu z łatwością się przyrumieni i unikniesz pryskającego tłuszczu.

4. Przed smażeniem kiełbasy na patelni, warto zanurzyć ją wcześniej na minutę lub dwie w gorącej wodzie i lekko oprószyć mąką. Dzięki temu mięso nie popęka.

5. Gdy mięso leżało obok nieświeżo, przez co zmieniło swoją woń, użyj czosnku i majeranku do przygotowania marynaty. Dzięki tym przyprawom pozbędziesz się nieprzyjemnego zapachu.

6. Mięso zawsze kroimy w poprzek włókien. Dzięki temu skracasz czas obróbki termicznej, a mięso zyskuje głębszy aromat i smak.

7. Mięso panierowane w bułce smaż na wolnym ogniu oraz średnio rozgrzanym tłuszczu. Zbyt rozgrzany olej przypali bułkę, a środek mięsa będzie surowy.

8. Stek najlepiej smakuje, gdy podsmażany jest na średnio rozgrzanym oleju. Warto również pod koniec obróbki termicznej położyć na stek kawałek masła i poczekać aż się rozpuści. Dzięki temu mięso będzie soczyste.

9. Jeśli podczas gotowania lub pieczenia baraniny dodasz do niej plasterek cytryny, mięso zyska głęboki aromat

10. Odczekaj kilka minut, zanim pokroisz pieczeń wyjętą z piekarnika. Wówczas sok z mięsa nie wypłynie, dzięki czemu pieczeń będzie soczysta.