Jak dbać o grill ogrodowy?

Jak dbać o grill ogrodowy?

Sezon wakacyjny to idealny czas na grillowanie w gronie przyjaciół i rodziny. Jak dbać o grill ogrodowy, tak by cieszyć się nim jak najdłużej?

 

Po pierwsze: czyszczenie. Jeśli będziemy czyścić grill regularnie, najlepiej po każdym użyciu, brud nie będzie się nawarstwiał. Usunąć należy stary tłuszcz, resztki jedzenia oraz popiół. Czyścimy wewnętrzną jak i zewnętrzną stronę. Ważne, by na koniec wytrzeć go do sucha — w przeciwnym wypadku może pojawić się rdza. Możesz użyć specjalnych środków i szczotek do czyszczenia grilla albo zrobić domową, ekologiczną wersję pasty, z sody, ciepłej wody oraz soli kuchennej.

Po drugie: przechowywanie. Grill ogrodowy powinniśmy przechowywać w suchym i w miarę ciepłych miejscu, np. w garażu. Dobrze jest zaopatrzyć się w specjalny pokrowiec, który ochroni z ruszt przed kurzem i wilgocią. 

Po trzecie: konserwacja. Wilgoć może doprowadzić do powstania rdzy i pleśni. Przed zimą grill należy dokładnie wyczyścić. Uważajmy jednak na zbyt mocne tarcie, bo możemy w taki sposób zetrzeć warstwę emalii. Co więcej, powinniśmy zadbać również o naoliwienie. Wystarczy przetrzeć olejem wszystkie metalowe elementy, co skutecznie ochroni ruszt przed wilgocią.